Domov Straršie aktuality Plošné testovanie, ako to bude prebiehať v našom meste
Plošné testovanie, ako to bude prebiehať v našom meste

Testovacie odberné miesto č.1 ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským- vstup bude z ulice Dukelských hrdinov, na prvé poschodie v starej budove a testovanie bude prebiehať priebežne, testované osoby vyjdu na vyčkávacie miesto , ktoré bude na nádvorí ZŠ.

Testovacie odberné miesto č.2 ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským - vstup bude z ulice Zimnej, testovacia osoba sa bude počas testovania posúvať po chodbe základnej školy a vyčkávacie miesto bude na ihrisku ZŠ s VJM.

Obe testovacie miesta sú navrhnuté tak, aby sa testované osoby pohybovali v jednom smere, nedochádzalo ku kríženiu testovaných a netestovaných osôb.

Miesta boli kontrolované Armádou SR, ako aj Okresnou hygienou.

 

Postup testovanej osoby:

1. Osoba prichádzajúca pred odberné miesto (v exteriéri) pred objektom absolvuje prvú dezinfekciu rúk a obdrží vreckovku.

2. Následne v postavenom stane (opäť v exteriéri) prebehne odhlienenie nosa a hrdla. Vreckovku testovaná osoba odhodí to určeného koša na biologický odpad.

3. Po týchto úkonoch testovaná osoba opäť absolvuje dezinfekciu rúk a vstupuje do objektu s nasadeným rúškom k administratívnemu stanovištu.

4. Pri administratíve ukáže administrátorom občiansky preukaz, deti od 10 rokov preukaz poistenca, obdržia testovacie číslo, s ktorým budú postupovať ďalej k odbernému stanovištu.

5. Pri odbernom stanovišti, zdravotnícky personál realizuje odber, pričom si odoberie testovacie číslo.

6. Testovacia osoba postupuje k druhému administrátorovi, ktorý opäť z občianskeho preukazu opíše údaje na certifikát.

7. Testovacia osoba postupuje do vyhradeného vyčkávacieho priestoru (ktorý bude opäť v exteriéri), kde mu bude doručený v obálke výsledok testu- teda certifikát.

 

Vyhodnoteniu testu bude vykonávať zdravotnícky personál, ktorý bude výsledok testovania dopĺňať do zdravotného certifikátu.

 
 

Kalendár

Reklamný prúžok

Kalendár zberu TKO

Reklamný prúžok

V Meste realizujeme...

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Mesto je členom...

Reklamný prúžok

Kurzový lísok

Kto je online

Máme online 54 hostí 

Počítadlo návštevnosti

Počet zobrazení obsahu : 780337